Projekt dotyczy poprawy jakości kształcenia zawodowego w powiecie górowskim jako szansy na lepszą przyszłość uczniów.

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Cezary Przybylski wraz z Zarządem Województwa Dolnośląskiego przyznali wsparcie dla 12 zadań na ogólną wartość projektu 1 111 242,21 zł

Termin realizacji projektu wskazany jest na okres od marca 2020 roku do grudnia 2021 roku.

Projekt będzie realizowany przez Zespół Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze (8 zadań) oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Wąsoszu (3 zadania). Powyższe placówki jedno zadanie wykonają wspólnie.

Dzięki pozyskanym funduszom Powiat Górowski wraz z swoimi placówkami wesprze uczniów zdobywających wiedzę w zakresie kompetencji: matematycznych, językowych, informatycznych, logistycznych, hotelarskich, ekonomicznych, handlowych czy przedsiębiorczości i doradztwa zawodowego. Wspólny projekt dotyczyć będzie biblioteczki zawodowej w placówkach.

Informacja o wsparciu finansowym sprawiła wielką radość nie tylko Staroście Powiatu Górowskiego, ale także Dyrektorowi Zespołu Szkół w Górze Pani Ewie Gano oraz Dyrektorowi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu Pani Justynie Dąbrowskiej i kadrze, która włożyła wiele pracy i zaangażowania w planowanie tegoż przedsięwzięcia.

Pozostajemy z nadzieją, iż realizacja powyższego działania przyniesie rozwój, poszerzenie horyzontów naszej młodzieży, a realizatorom wiele satysfakcji i przyjemności z wykonywanej pracy dla dobra naszych mieszkańców.

iodo@amt24.biz