10 lutego 2021 r. Starosta Górowski Anna Kolibek wraz z Wicestarostą Andrzejem Rogalą spotkali się  z dyrektorami jednostek organizacyjnych Powiatu Górowskiego. Spotkanie poświęcone było sprawom bieżącym i dotyczyło przede wszystkim funkcjonowania szkół i placówek oświatowych po zakończeniu I semestru nauki.

Dyrektorzy oraz kierownicy jednostek Powiatu Górowskiego przedstawili działania realizowane i planowane do realizacji na 2021 rok. Podczas spotkania dyskutowano na temat spraw organizacyjnych. Wspólna rozmowa pozwoliła na podsumowanie dotychczasowych działań oraz zgłoszenie problemów, z jakimi borykają się poszczególne podmioty. Trwająca już prawie rok praca w trudnych warunkach spowodowanych pandemią, pozwoliła wypracować metody i zasady, dzięki którym funkcjonowanie placówek przebiega prawidłowo. W trakcie spotkania dyrektorzy podzielili się własnymi spostrzeżeniami oraz planami, których głównym celem jest pełna realizacja powierzonych zadań. Przedstawiciele jednostek omówili także sytuację kadrową swoich placówek, informując przede wszystkim o liczbie zaszczepionych pracowników oraz zarejestrowanych do szczepień.

W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy szkół i kierownicy jednostek prowadzonych przez Powiat Górowski: Magdalena Mielczarek – dyrektor LO w Górze, Ewa Gano – dyrektor ZS w Górze, Justyna Dąbrowska – dyrektor SOSW w Wąsoszu, Roksana Stec-Turowska – wicedyrektor PCDNiPPP w Górze, Krzysztof Mielczarek – dyrektor CKPiU w Górze, Piotr Grochowiak - dyrektor Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu, Bożena Merta - kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Górze oraz kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Górze Grażyna Rybak.

Warto podkreślić, że wśród szkół na terenie powiatu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Wąsoszu od 1 lutego 2021 r. funkcjonuje w trybie nauki stacjonarnej.