Geoportal Dolny Śląsk to oficjalny portal mapowy Województwa Dolnośląskiego, tworzony i administrowany przez zespół Wydziału Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Dostarcza zainteresowanym osobą wiarygodne, aktualne i wysokiej jakości mapy oraz dane. Portal integruje i prezentuje informację przestrzenną z wielu źródeł urzędowych. Jest w nim również miejsce na publikację map, których autorami są jego użytkownicy. Znajdziecie tutaj kompozycje mapowe prezentujące zagadnienia związane ze środowiskiem przyrodniczym, rozwojem gospodarczym i społecznym regionu.

Geoportal Dolny Śląsk dedykowany jest w szczególności mieszkańcom województwa dolnośląskiego, pracownikom urzędów oraz przedsiębiorcom, zainteresowanym danymi przestrzennymi między innymi z zakresu ochrony przyrody, zagospodarowania przestrzennego, transportu, inwestycji, turystyki oraz kultury.