W Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie kolejnych obostrzeń od piątku 12 lutego 2021 r. Hotele znów będą mogły przyjmować gości, ale tylko do 50 proc. obłożenia. Trzeba jednak podkreślić, że luzowanie obostrzeń jest warunkowe. Po 28 lutego rząd zdecyduje, czy pozostawić luźniejszy reżim, czy też przywrócić część restrykcji.

NOWE OBOSTRZENIA - OD 12 LUTEGO DO 28 LUTEGO

• Wdrożone warunkowo na dwa tygodnie
  • Nadal obowiązuje reżim sanitarny
  1. Hotele – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).
  2. Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte– podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
  3. Otwarte baseny.UWAGA! Aquaparki nadal będą nieczynne.
  4. Stoki
  5. Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
  6. Siłownie dalej zamknięte.
  7. Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.

Więcej informacji tutaj: