W Starostwie Powiatowym w Górze odbyło się dziś spotkanie w sprawie przystąpienia do „Grupy Zakupowej dla Podmiotów Leczniczych Dolnego Śląska”, w którym udział wzięli: Anna Kolibek – Starosta Górowski, Andrzej Rogala – Wicestarosta Górowski, Piotr Wiczkowski – Prezes Zarządu Dolnośląskiego Centrum Medycznego S.A. we Wrocławiu oraz przedstawiciele Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu z Dyrektorem Piotrem Grochowiakiem na czele.

Celem utworzenia grupy zakupowej jest optymalizacja kosztów zakupów artykułów medycznych w jednostkach leczniczych i opiekuńczych. Wspólne negocjacje z dostawcami pozwolą obniżyć ceny zakupu artykułów medycznych, zoptymalizować koszty dostaw, wydłużyć terminy płatności oraz przyspieszyć terminy realizacji zamówień.

W programie pilotażowym koordynowanym przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego, do Grupy Zakupowej przystąpiło 18 podmiotów leczniczych z Dolnego Śląska, które uzyskały nie tylko korzystne warunki cenowe, ale także 60-dniowe terminy płatności i bezpłatne dostawy na wszystkie zakupione artykuły medyczne. PW