W  Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Górze w ramach wspomagania szkół i placówek z terenu  powiatu górowskiego odbywają się szkolenia dotyczące kompetencji kluczowych. Wykłady i ćwiczenia odbywają się on-line.

Przykładem takiej formy wspomagania jest rada pedagogiczna „Kompetencje kluczowe wizja nowoczesnej szkoły” opracowana przez  nauczyciela-konsultanta edukacji artystycznej Grażynę Onichimowską oraz nauczyciela-doradcę wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej Dorotę Izdebską.

Tematyka tej rady wpisuje się w realizację kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021 w zakresie wykorzystania w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość.

Szkolenie zaplanowano w pięciu szkołach i placówkach objętych wspomaganiem. Dotychczas przeprowadzono jedno w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnoborsku oraz drugie w Przedszkolu Nr 1 w Górze, w których uczestniczyło łącznie 36 nauczycieli.

W marcu i kwietniu odbędą się jeszcze 3 takie szkolenia.