W tym tygodniu dobiegły końca prace remontowe związane z przystosowaniem pomieszczeń pod działalność medyczną na parterze budynku przy ul. Armii Polskiej 8 (stara przychodnia). Jest to pierwszy etap prac obejmujący kompleksowy remont tego budynku. Wraz z zakończeniem prac na poziomie parteru widoczna jest również nowa elewacja, która w znaczący sposób zmienia dotychczasowy wygląd tej nieruchomości.

Zakres prac obejmował m.in. remont gabinetów lekarskich oraz pomieszczeń przynależnych, szpachlowanie oraz malowanie ścian a także wyłożenie ścian płytkami ceramicznymi. Została wymieniona stolarka okienna i drzwiowa. W zakresie prac elektrycznych zaprojektowano i wykonano wewnętrzną instalację elektryczną. M.in. zamontowano  nowe rozdzielnice i instalacje przepięciowe, wymieniono osprzęt elektryczny oraz zamontowano nowe oświetlenie. Wraz z wykonaniem nowych instalacji wod.-kan., wymienione zostały grzejniki c. o.   W związku z tym, że budynek pełni głównie funkcje gdzie udzielane są różne formy pomocy także dla osób niepełnosprawnych, dostosowano również toalety dla potrzeb tych osób. Na korytarzu zamontowano nowa witrynę drzwiową. Podłogi wyłożone są nową wykładziną typu Tarkett.

Oddane gabinety i pomieszczenia pomocnicze są wielofunkcyjne i spełniają wymagania jakie  stawiane są przez Narodowy Fundusz Zdrowia przy kontraktowaniu świadczeń  medycznych.

Obecnie trwają prace remontowe na pierwszym piętrze budynku w zakresie przygotowania pomieszczeń pod nową siedzibę ratownictwa medycznego. W ramach tych prac zostanie wykonana również stacja ładowania akumulatorów karetek.

Zarówno już wykonane prace jak i te które będą zakończone w najbliższym czasie nie byłyby zrealizowane bez zaangażowania wielu osób i instytucji. Należy tu wskazać przede wszystkim Chemeko-System Sp. z o.o. z Wrocławia reprezentowaną przez prezesów Romana Jagiełło i Pawła Pogodzińskiego, która finansuje to przedsięwzięcie z własnych środków oraz Gminę Góra reprezentowaną przez Burmistrz Irenę Krzyszkiewicz, która wspiera samorząd powiatowy w działaniach zmierzających do uruchomienia w tym budynku nowych świadczeń medycznych poprawiających dostęp mieszkańców powiatu do opieki zdrowotnej oraz dostosowuje infrastrukturę drogową ułatwiając bezpieczny dostęp do budynku.