Legitymacja osoby niepełnosprawnej upoważnia do korzystania z ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (PKP, PKS) oraz z ulg i zniżek w opłatach za dobra i usługi oferowane – na podstawie prawa miejscowego – przede wszystkim przez podmioty publiczne. Wystawiana jest na wniosek osoby niepełnosprawnej lub przedstawiciela ustawowego dziecka.

W celu otrzymania legitymacji należy złożyć w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Górze następujące dokumenty:

• wypełniony i czytelnie podpisany wniosek o wydanie legitymacji osoby niepełnosprawnej,
  • kserokopię orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności wydanego przez zespół ds. orzekania o niepełnosprawności,
  • jedną fotografię odzwierciedlającą aktualny wizerunek osoby której dotyczy wniosek.

Legitymacje osoby niepełnosprawnej wystawiane są przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych w Warszawie, a wydawane są przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Górze.

Wnioski o wydanie legitymacji osoby niepełnosprawnej można składać  w pokoju nr 9 lub 7 w godzinach pracy jednostki, zachowując reżim sanitarny. (Obowiązuje bezwzględne zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk w siedzibie Zespołu)

Więcej informacji pod numerami telefonów:

656-500-999 (sekretariat),  656-500-989 (pokój nr 9),656-500-987 (pokój nr 7)