Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Górze przypomina, iż zgodnie z art. 15h ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 1842, ze zm.) oraz zgodnie z ustępem 1 pkt 1 i 2 przepisu - z przyczyn związanych z przeciwdziałaniem COVID-19, orzeczenie o stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie o stopniu niepełnosprawności wydane na czas określony na podstawie ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 426, ze zm.), którego ważność:

upływa w terminie od dnia wejścia w życie ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, zachowuje ważność do upływu 60. dnia od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, jednak nie dłużej niż do dnia wydania nowego orzeczenia o niepełnosprawności albo stopniu niepełnosprawności (w tym przypadku przedłużenie nie jest uzależnione od złożenia wniosku).

Cytowany powyżej przepis wprowadza zasadę ciągłości ważności orzeczeń o niepełnosprawności oraz o stopniu niepełnosprawności do upływu 60. dnia od dnia  odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

Informujemy również, iż wnioski o ustalenie niepełnosprawności lub stopnia niepełnosprawności można składać korespondencyjnie tzn. przez pocztę oraz w normalnym trybie w pokoju nr 7 lub 9 w godzinach pracy jednostki, zachowując reżim sanitarny.

(Obowiązuje bezwzględne zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk w siedzibie Zespołu.)

Więcej informacji pod numerami telefonów:

656-500-999 (sekretariat), 656-500-987 (pokój nr 7), 656-500-989 (pokój nr 9)