W marcu, w szczególny sposób uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu zajmowali się królową nauk MATEMATYKĄ.

Świętowano Dzień Liczby Pi, przypadający na 14. marca. Z tej okazji szkolna społeczność sprawdzała, czy obliczenia dotyczą wszystkich kół, dążyła też do uzyskania jak największej dokładności wyliczeń. Uczniowie czytali wiersze o ludolfinie i rozwiązywali rebusy.

W ciągu całego miesiąca starali się udowodnić obecność matematyki w życiu codziennym. Matematykę “znaleziono” w kuchni, w sklepie, w banku, a nawet w przyrodzie.

Natomiast w dniach 22- 28 marca uczniowie Ośrodka wzięli udział w kampanii Global Money Week. W ramach akcji uczyli się obliczać wynagrodzenie za pracę brutto i netto. Poznawali tajniki kredytów i lokat bankowych. Bardzo ciekawe i praktyczne ćwiczenia pozwoliły na poszerzenie wiedzy z zakresu finansów, a także uczyły jak gospodarować wirtualnym budżetem domowym, pamiętając o wydatkach koniecznych, ale też o sprawianiu sobie przyjemności.

Zajęcia urozmaicone były tematycznymi rebusami, krzyżówkami, zagadkami i zadaniami
z wykorzystaniem kodowania.

Wiesława Stuczyk