Powiat Górowski otrzymał 842 808,50 złotych na realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 10760 w miejscowości Kruszyniec”. Wczoraj, tj. 21 kwietnia 2021 r. oficjalną informację w tej sprawie podał Wojewoda Dolnośląski.

- To wspaniała wiadomość. Aplikujemy o środki finansowe wszędzie tam, gdzie to możliwe. Tym razem udało nam się zdobyć pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, dzięki którym będziemy mogli wyremontować drogę powiatową w Kruszyńcu – mówi Anna Kolibek – Starosta Górowski.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej. Program jest ogromnym impulsem rozwojowym dla regionów we wszystkich zakątkach Polski. Do naszego województwa trafiło już 188 844 778,12 zł.

Więcej informacji na temat RFRD oraz lista rankingowa tutaj: