Starosta Górowski Anna Kolibek, Wicestarosta Górowski Andrzej Rogala oraz Skarbnik Powiatu Wiesław Pospiech podpisali dziś umowę na wykonanie zadania pn. „Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych emulsją asfaltową i grysami twardymi dróg powiatowych w roku 2021”. Wykonawcą prac, które rozpoczną się już w tym tygodniu jest firma S-PROBUD Sp. z o.o. z Stargardu Szczecińskiego. Termin zakończenia robót ustalono na 15 maja 2021 r.

Procedurę o udzielenie zamówienia publicznego na prace związane z remontami cząstkowymi dróg uruchomiono już 26 lutego 2021 roku. Otwarcie ofert nastąpiło w dniu 15 marca. Wpłynęło  6 ofert. Najkorzystniejszą z nich była oferta firmy z Krotoszyna, jednak wykonawca we wskazanym terminie nie przystąpił do podpisania umowy. Powiat Górowski związany 30 dniowym terminem obowiązywania oferty w dniu 9 kwietnia 2021 roku, poprzez platformę zakupową, ponownie zwrócił się do oferenta z wezwaniem do podpisania umowy. I tym razem odpowiedź była odmowna. Dlatego też zgodnie z przepisami prawa dokonano wyboru kolejnej najkorzystniejszej oferty, złożonej właśnie przez firmę S-PROBUD sp. z o.o.