W tym roku Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodziliśmy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wąsoszu pod hasłem „Przywróćmy naszą ziemię”. To akcja związana z szeroko rozumianą ekologią. Uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i wychowawców młodszych klas, mieli możliwość zgłębić temat ochrony środowiska.

W klasach starszych przeprowadzono lekcje z wykorzystaniem filmów i prezentacji multimedialnych poświęcone tematyce dbania o przyrodę, zasobów naturalnych i segregacji odpadów. Była to także okazja do sprawdzenia swojej wiedzy w tym ważnym temacie. Młodsze klasy zorganizowały pokaz mody ekologicznej.

O tym, że należy dbać o środowisko każdego dnia, będzie nam przypominać barwna wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów.     Lidia Kochan