Wielkim sukcesem zakończyła się wczorajsza akcja oddawania krwi w Górze, której organizatorem był Starosta Górowski. Do specjalnego ambulansu, stojącego przed budynkiem górowskiego Liceum Ogólnokształcącego zgłosiło się kilkadziesiąt osób. 47 z nich zostało zarejestrowanych. 29 krwiodawców pozytywnie przeszło badania lekarskie i mogło oddać krew. Podczas akcji udało się zgromadzić aż 13,05 litrów krwi.

- Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które w odruchu niesienia bezinteresownej pomocy bliźnim, przyłączyły się do akcji oddawania krwi. Widząc duże zainteresowanie mieszkańców Powiatu Górowskiego honorowym krwiodawstwem zapewniam, że nie była to ostatnia tego typu akcja i niebawem zorganizujemy kolejne. Jeszcze raz wszystkim Państwu dziękuję – mówi Anna Kolibek, Starosta Górowski.