Przy Hali Arkadia w Górze powstaje wielofunkcyjne boisko do sportów plażowych „Plażowa Arena”. Prace budowlane przebiegają sprawnie i terminowo. Udało się już usunąć nadmiar ziemi z terenu przewidzianego pod budowę. Roboty te wykonała bezpłatnie górowska firma Wigmet Waldemara Maślanki. Obecnie firma W.P.U.H Dąbrowa z Radosławia dostarcza setki ton piasku, który pokryje całą powierzchnię boiska. Obiekt wyposażony będzie m.in. w aluminiowe słupki z systemem płynnej regulacji wysokości siatki, regulowane linie oraz aluminiowe bramki.

- Dziękuję górowskim firmom za pomoc w budowie „Plażowej Areny”. Jestem przekonana, że obiekt ten będzie służył wszystkim mieszkańcom powiatu, którzy kochają sport i ruch na świeżym powietrzu – mówi Anna Kolibek, Starosta Górowski.

Przypomnijmy. Na budowę plażowego kompleksu Rada Powiatu Górowskiego uchwaliła kwotę 50 tysięcy złotych. Znajdzie się tam pełnowymiarowe boisko do plażowej piłki nożnej lub zamiennie 3 boiska do piłki siatkowej, piłki ręcznej, tenisa i badmintona. Będzie też można zagrać w boule. Otwarcie obiektu zaplanowano w czerwcu tego roku.