W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wąsoszu odbył się egzamin kwalifikacyjny na kartę rowerową, do którego przystąpili uczniowie po kursie przygotowawczym prowadzonym przez nauczycieli wychowania fizycznego. Egzamin składał się z 2 części: teoretycznej - test oraz części praktycznej: rowerowy tor przeszkód.

Część teoretyczna zawierała pytania z zakresu znajomości znaków i zasad drogowych, pierwszej pomocy przedlekarskiej, podstawowego wyposażenia rowerów, przepisów o ruchu pieszych i rowerów oraz znajomości skrzyżowań i znaków drogowych. Część praktyczna to: manewry, pokonywanie przeszkód, sygnalizacja skrętów i awaryjne hamowanie.
Do egzaminu przystąpiło 17 uczniów, część teoretyczną zaliczyli wszyscy uczniowie, zaś 1 uczeń nie przystąpił do części praktycznej. Komisja nadzorująca przebieg egzaminu poszerzona była o funkcjonariusza KPP w Górze kontrolera Ogniwa Ruchu Drogowego mł. asp. Marka Gizickiego i stwierdziła wysoki poziom przygotowania uczniów zarówno do części teoretycznej jak i praktycznej. Teraz w ramach zajęć edukacyjnych możemy organizować bezpieczne rajdy i wycieczki rowerowe. Organizatorami byli Adam Nowak i Leszek Stuczyk.