24 maja 2021 r. w sali narad Starostwa Powiatowego w Górze odbyło się spotkanie sztabu organizacyjnego IX Otwartych Mistrzostw Mażoretek Polski Zachodniej Góra 2021

W spotkaniu uczestniczyła Starosta Górowski Anna Kolibek wraz z Wicestarostą Andrzejem Rogalą, Wiesław Pospiech Skarbnik Powiatu, Dariusz Lisiecki Wicedyrektor Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kalskiego w Górze, kierownik hali Andrzej Jasiak oraz reprezentująca Stowarzyszenie Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich Kamila Rzepiela-Drgas.

Panująca pandemia i związane z nią obostrzenia wpłynęły na przesuwanie się terminu mistrzostw. Po wielomiesięcznych planach udało się zgodnie z wszystkimi wytycznymi oraz w oparciu o Komunikat Prezesa Stowarzyszenia Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich ustalić terminy Estrad Kwalifikacyjnych do Mistrzostw Polski Mażoretek 2021.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że tegoroczne  IX Otwarte Mistrzostwa Mażoretek Polski Zachodniej odbędą się w GÓRZE. Już w najbliższą niedzielę, 30 maja br. pod dachem hali „Arkadia” spotkają się zespoły Polski Zachodniej i zmierzą w tej niezwykle barwnej dyscyplinie.

W zmienionej formule, niestety przy pustych trybunach i w ograniczonych składach, po długiej przerwie wymuszonej obostrzeniami spotkają się następujące zespoły:

"Delicje" Niechlów
"Rewia "Osieczna
"Libra" Gostynin
"Mażoretki Międzychód"
Zespoły przyjeżdżają z województw: Dolnośląskie, Wielkopolskie, Lubuskie, Mazowieckie, Pomorskie.

Organizatorzy imprezy:

Stowarzyszenie Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich, Stowarzyszenie Kulturalni z Natury, Starostwo Powiatowe w Górze, Gmina Góra, patronat Honorowy nad Mistrzostwami objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski

Partnerzy:
Zespół Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze