Wczoraj, 1 czerwca w związku z Dniem Dziecka w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Górze odbył się piknik rekreacyjny, połączony ze wsparciem akcji „Gramy dla Gosi”. Była to także wspaniała okazja do radości, a właściwie ponownego zintegrowania społeczności szkolnej po pandemicznej przerwie.

Mimo, iż był to dzień wolny od lekcji, to jednak młodzież przybyła licznie, w doskonałych nastrojach. Nawet pogoda, mimo obaw, była sprzymierzeńcem. Jako pierwszy odbył się mecz piłki nożnej na Orliku, na terenie Stadionu Miejskiego. W czasie kiedy większość społeczności szkolnej rywalizowała i kibicowała sportowcom, pozostali rozpalali grilla, rozstawiali stoiska z ciastem, owocami i napojami. To była przemyślana strategia, gdyż po powrocie z boiska wielu uczestników mogło zaspokoić głód i pragnienie.

W tym samym czasie przygotowywano salę do pokazów strzelnicy wirtualnej w ramach zadania Rządowego „Strzelnica w powiecie”. Na spotkanie z młodzieżą przybyli zacni goście: Wicestarosta Górowski  Pan Andrzej Rogala, Prezes Zarządu Rejonowego LOK- Pan Bogdan Potoczny wraz z członkiem Zarządu Panem Danielem Cieślakiem. Towarzyszył nam przez cały pokaz Pan Marek Wysocki z firmy TRAF 10 -  Laser Ammo”. Młodzież aktywnie włączyła się w zorganizowane szkolenie strzeleckie, które pozwoliło poznać atrakcyjność sportu strzeleckiego oraz kształtowanie prawidłowych nawyków strzeleckich.

Po krótkim odpoczynku, drużyny zaczęły turniej piłki plażowej. Atmosfera pikniku wymaga muzyki, zatem i jej nie zabrakło. Na deskach sceny występowali śpiewacy szkolnego koła wokalnego. Oprócz tego można było podziwiać występy mażoretek oraz pokazy ognia. W  międzyczasie młodzież próbowała swoich sił na wirtualnej strzelnicy oraz w rywalizacji przeciągania liny, którą zwyciężyła drużyna młodzieży z Zespołu Szkół. Cały czas piknik miał charakter edukacyjny. W związku z wczorajszym Dniem bez Papierosa klasy przygotowały hasła piętnujące zgubny nałóg palenia. Przygotowanym przez naszą społeczność atrakcjom przyglądał się Wicestarosta Górowski  Pan Andrzej Rogala, nasi goście z Zespołu Szkół w Górze oraz dzieci i młodzież ze szkół podstawowych. Przy tej okazji pragniemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim sponsorom, darczyńcom, przyjaciołom i sympatykom szkoły za okazaną pomoc w organizacji wydarzenia. Na wysokości zadania stanęli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły. Udało się upiec kilka pieczeni na jednym ogniu – pobyć nieco bliżej siebie niż do tej pory, wyzwolić dobrą energię, obdarzyć tak wielu uśmiechem i w końcu pomóc pani Małgosi. Każdemu, kto czuje że dziecko w  nim  drzemie życzymy pogody ducha, wiary, że wszystko jest możliwe, zdrowia i nieustającego szczęścia.