W pełnym słońcu i przy wysokiej temperaturze rozpoczęły się dziś Mistrzostwa Dolnego Śląska w siatkówce plażowej juniorek młodszych. Miejscem rywalizacji jest oddana wczoraj do użytku, nowoczesna Plażowa Arena w Górze.

W uroczystości otwarcia imprezy, którą poprowadziła Magdalena Mielczarek – dyrektor LO w Górze wzięli udział: Irena Krzyszkiewicz – Burmistrz Góry, Anna Kolibek – Starosta Górowski, Andrzej Rogala – Wicestarosta Górowski oraz dyrektorzy i kierownicy jednostek powiatowych.

Zawody podzielono na trzy etapy. Dziś i jutro odbywają się eliminacje, w których zostaną wyłonione zespoły, które wezmą udział w wielkim finale imprezy zaplanowanym w niedzielę. Zwycięska para zakwalifikuje się bezpośrednio do udziału w Mistrzostwach Polski w Siatkówce Plażowej. Natomiast zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca wywalczą prawo udziału w półfinałach tej imprezy. Organizatorzy zapraszają kibiców i pasjonatów siatkówki na Plażową Arenę w Górze we wszystkie dni zawodów, a szczególnie w niedzielę na wielki finał.