Dziś, podczas XXVI sesji Rada Powiatu Górowskiego przyjęła uchwałę w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Górowskiego wotum zaufania oraz udzieliła absolutorium z tytułu wykonania budżetu Powiatu Górowskiego za 2020 rok.

Udzielenie wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu Górowskiego poprzedziła debata nad raportem o stanie powiatu. Odczytano też pozytywne opinie Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Górowskiego.

- W imieniu Zarządu Powiatu Górowskiego dziękuję Przewodniczącemu Rady Powiatu Górowskiego Ryszardowi Wawerowi oraz wszystkim radnym, którzy głosowali za udzieleniem wotum zaufania. Dziękuję Wicestaroście Górowskiemu Andrzejowi Rogali oraz Członek Zarządu Powiatu Górowskiego Urszuli Szmydyńskiej. Podziękowania kieruję również w stronę Skarbnika Powiatu Wiesława Pospiecha i Sekretarza Piotra Wołowicza oraz wszystkich dyrektorów, kierowników i  pracowników Starostwa Powiatowego i jednostek powiatowych. Dziękuję serdecznie za współpracę Burmistrz Góry Irenie Krzyszkiewicz i Burmistrzowi Wąsosza Pawłowi Niedźwiedziowi – mówiła po głosowaniu Anna Kolibek – Starosta Górowski.