Pracownia Historii Ziemi Górowskiej działająca przy Powiatowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze, po okresie obostrzeń związanych z pandemią, ponownie oferuje wycieczki i lekcje muzealne dla dzieci młodszych i starszych.

Informujemy, że cały czas czynna jest stała wystawa „Na pograniczu kultur i epok” przedstawiająca artefakty dotyczące codziennego życia mieszkańców Góry i okolic w XIX i XX wieku. Ponadto obejrzeć można zabytki pochodzące z wykopalisk na terenie powiatu górowskiego (zdjęcia, artefakty, literatura). Prezentowana jest również wystawa szkiców i rysunków dotyczących konkursu na okolicznościową monetę promującą miasto.  Organizowane są także wycieczki po mieście i okolicy, lekcje muzealne, poprzedzone zwiedzaniem wystaw i inne zajęcia, w uzgodnieniu z opiekunami dzieci. Tylko w czerwcu odbyło się 5 wycieczek do Pracowni, kolejne zaplanowano w ramach akcji Lato w mieście na lipiec.

Pracownia Historii Ziemi Górowskiej nadal przyjmuje dary w postaci przedmiotów domowego użytku, które wykorzystane będą następnie w trakcie kolejnych wystaw.

Jednocześnie informujemy, że w okresie wakacyjnym Pracownia będzie prowadzić wycieczki wcześniej umówione telefonicznie pod numerem kom. 605079005.

Elżbieta Maćkowska