Na spotkaniu online z dyrektorami szkół i placówek powiatu górowskiego, które odbyło się 22 czerwca 2021 r. dyrektor Bernard Bazylewicz podsumował konkursy orgaznizowane przez PCDNiPP-P w Górze w mijającym roku szkolnym. Powiedział, że ze względu na pandemię nie mogła odbyć się uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród i dyplomów.

Łącznie w etapie szkolnym we wszystkich  konkursach wzięło udział 1895  uczniów i 9 nauczycieli. W finałach na szczeblu powiatowym wzięło udział 794 uczniów. Indywidulanie tytuł laureata lub wyróżnienie  uzyskało – 128 uczniów i 9 nauczycieli. W roku szkolnym 2020/2021 przeprowadzono 19 konkursów. W tych, które zakończyły się finałem powiatowym przyznano nagrody rzeczowe i dyplomy. W pozostałych zakończonych na etapie szkolnym uczniowie otrzymali dyplomy za uzyskanie tytułu laureata lub finalisty. Podkreślił, że 9 konkursów znajduje się na liście zawodów wiedzy oraz artystycznych publikowanych przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, w których osiągnięcia uczniów mogą być wpisywane na świadectwach szkolnych.

We wszystkich  konkursach sponsorzy ufundowali 87 nagród dla laureatów. Dodatkowo Dyrektor IPN Oddział we Wrocławiu przyznała nagrody rzeczowe wszystkim 11 nauczycielom, których uczniowie uzyskali tytuł laureata.

Z powodu epidemii nagrody i dyplomy zostały przekazane bezpośrednio do szkół na ręce dyrektorów z prośbą o uroczyste wręczenie laureatom na zakończenie roku szkolnego.

Serdeczne podziękowania należą się fundatorom nagród, a są nimi:

1. Anna Kolibek - Starosta Górowski.
  2. Irena Krzyszkiewicz - Burmistrz Góry.
  3. Anita Sierpowska - Wójt Gminy Jemielno.
  4. Michał Frąckowiak – p.o. Wójta Gminy Niechlów.
  5. Marta Glubiak p. o. Zastępca Dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu w konkursie „Armia Krajowa siłą zbrojną Polskiego Państwa Podziemnego”.
  6. Sylwia Krzyżanowska główny specjalista Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN we Wrocławiu.

Sponsorami byli również dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, wspierający PCDNiPP-P w Górze w organizacji konkursów poprzez delegowanie nauczycieli do pracy w komisjach, użyczanie sal lekcyjnych czy organizację poczęstunku. Za wszystkie gesty życzliwości i pomocy dyrektor złożył serdeczne podziękowania.

Podziękował także nauczycielom konsultantom i doradcom metodycznym, którzy są inicjatorami i koordynatorami organizowanych konkursów, poświęcając przy tym wiele czasu
i energii oraz okazując wielkie zaangażowanie i profesjonalizm.

Pogratulował dyrektorom sukcesów w konkursach uzyskanych przez nauczycieli i uczniów.

Poniżej listy finalistów, laureatów, wyróżnionych i nagrodzonych uczniów i nauczycieli.

Lista laureatów i finalistów w konkursach organizowanych w roku szkolnym 2020/2021

Lista nagrodzonych

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.