W dniach 7-8 lipca w Górze odbył się półfinał Mistrzostw Polski Młodziczek w siatkówce plażowej pod honorowym patronatem Europosła Ryszarda Czarneckiego – Wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej do spraw międzynarodowych oraz Posła na Sejm Pana Przemysława Czarneckiego. Turniej odbył się na zlokalizowanej za halą „Arkadia” nowoczesnej „Plażowej Arenie Góra”. W turnieju wystąpiło 30 drużyn: 60 zawodniczek  reprezentujące  kluby sportowe z całej Polski.

Uroczystego otwarcia półfinału Mistrzostw Polski Młodziczek dokonała Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Górze Magdalena Mielczarek wraz z przybyłymi na turniej gośćmi: Prezesem Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej Panem Przemysławem Wojciechem Rozdolskim, Dyrektorem Wydziału Sportu Departamentu i Infrastruktury Sportowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Rafałem Pilchem, Burmistrzem Góry Ireną Krzyszkiewicz, Starostą Górowskim Anną Kolibek, Wicestarostą Górowskim Andrzejem Rogalą, Przewodniczącym Rady Powiatu Górowskiego Ryszardem Wawerem, trenerem kadry wojewódzkiej dziewcząt Mariuszem Dziewicem. Zmaganiom młodziczek ekip siatkówki plażowej dziewcząt przyglądali się również dyrektorzy i kierownicy jednostek powiatowych, nauczyciele i młodzież.

Pakiety startowe oraz upominki od Europosła  Ryszarda Czarneckiego i Posła na Sejm Przemysława Czarneckiego zawodniczkom rozdali Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej Pan Przemysław Wojciech Rozdolski, Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz i Starosta Górowski Anna Kolibek.

Awans do Finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się 20-23.07.2021 r. w Warszawie  wywalczyły następujące drużyny:

- UKMS Volley Głogów:  Z.Maciejewicz / L.Frybel  woj. dolnośląskie

- MKS Rokita Brzeg Dolny: E.Solarewicz / K.Szumiał woj. dolnośląskie

- Prądniczanka Kraków: W.Mulka / J.Hermaniuk woj. małopolskie

- MUKS Joker Świecie: W.Herman / J.Markowska woj. kujawsko- pomorskie

- UKS Szamotulanin Szamotuły: Z.Kicman / M.Grysak woj. wielkopolskie

- UKS SG Kożuchów: P.Perdian / K.Pawluk woj. lubuskie

- UKS Green Volley Ełk: K.Juszkiewcz / W.Surażyńska woj. warmińsko- mazurskie

- KS Olimpia Jawor: M.Wysoczańska / D.Januszkiewicz woj. dolnośląskie

- UKS Volley 34 Łódź: A.Balicka / N.Ratajczyk woj.łódzkie

- UKS Centrum Pszczyna: J.Parko / N.Książkiewicz woj. śląskie

- UKS Victoria Lubowidz: Z.Jackiewicz / M.Daca woj. mazowieckie

- UKS Dębowianka Dębowiec: Z.Kowalska / Z. Habarta woj. śląskie

- ŁMLKS Łaskovia Łask: P.Fister / R.Wojtasik woj. łódzkie

- SKS KS PBS Poznań: J.Obud / Z.Binkowska woj. wielkopolskie

- UKS Wieża Radków: A.Karasińska / M.Słabicka woj. dolnośląskie

- KS Metro Warszawa: H.Łabanowska / J.Salbert woj. mazowieckie

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc i wsparcie w realizacji przedsięwzięcia: Burmistrz Góry Irenie Krzyszkiewicz, Staroście Górowskiemu Annie Kolibek. Prezesowi Chemeko System sp. z o.o. Pawłowi Pogodzińskiemu, Zespołowi Szkół w Górze wraz z młodzieżą i obsługą techniczną, kierownikowi Hali Arkadia Andrzejowi Jasiakowi, dyrektorowi Domu Kultury w Górze Arkadiuszowi Gustawowi, Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „ Zryw” z obsługa techniczną, nauczycielom wychowania fizycznego  oraz obsłudze technicznej Liceum Ogólnokształcącego w Górze.