13 lipca 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Górze odbyło się spotkanie Starosty Górowskiego Anny  Kolibek z przedstawicielami Wojsk Obrony Terytorialnej, ppłk Piotrem Wacławiak - dowódca grupy organizacyjnej i szer. Izabelą Szablicz z 162. Batalionu Lekkiej Piechoty w Głogowie. Spotkanie poświęcone było przede wszystkim współpracy oraz promocji trwającego naboru do 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Wojska Obrony Terytorialnej opierają swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach, którzy z uwagi na terytorialny charakter formacji, w tym pełnienie służby w obszarze swojego zamieszkania, sami siebie nazywają Terytorialsami. O przyjęcie w szeregi WOT mogą ubiegać się rezerwiści, a także osoby, które do tej pory nie pełniły żadnej służby wojskowej. Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy, służba WOT daje możliwość pogodzenia życia rodzinnego i zawodowego ze służbą Ojczyźnie oraz lokalnej społeczności Dolnego Śląska.

Aktualnie trwa nabór do 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zgłaszać mogą się wszyscy ochotnicy – Panie i Panowie.

Ci, którzy chcieliby wstąpić w szeregi WOT, powinni złożyć wniosek w wojskowej komendzie uzupełnień, której podlegają. 16. Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza do terytorialnej służby wojskowej.