19 lipca 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Górze Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu Justyna Dąbrowska wraz z Główną Księgową Małgorzatą Morga podpisały umowę na realizację zadania pod nazwą: „Przebudowa kotłowni węglowej na kotłownię gazową wraz z wymianą instalacji elektrycznej oraz stolarki okiennej i drzwiowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu, ul. Korczaka 6, 56-210 Wąsosz”.

Wykonawcą prac jest Firma H.U.B. „JAN-MAR” Marcin Janik, Brzeżany 42, 56-200 Góra. Termin realizacji inwestycji ustalono na dzień 15 listopada 2021 r. Wartość zadania wynosi 795 810,00 zł. Inwestycja dofinansowana jest w kwocie 700 000,00 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostała część w kwocie 95 810,00 zł pochodzi z budżetu Powiatu Górowskiego. Przedmiotem prac termomodernizacyjnych w ramach ww. zadania będzie zmiana źródła ogrzewania z paliwa węglowego na gazowe. Szeroki zakres prac obejmuje prace budowlane, elektroenergetyczne, wymianę stolarki okiennej w budynku szkoły oraz renowację drzwi wejściowych.

Realizacja projektu ma na celu zwiększenie efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji CO2 poprzez termomodernizację budynku użyteczności publicznej.

Poprawa komfortu cieplnego w budynku wpłynie znacząco na warunki pobytu uczniów.