Dbając o rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, szczególnie w tym trudnych okresie spowodowanym ograniczeniami, wynikającymi z COVID-19, Zespół Szkół w Górze, jako powiatowa jednostka oświatowa, proponuje bardzo różnorodne formy realizowania pasji sportowych oraz doskonalenia zasad fair play, współpracując ze stowarzyszeniami, klubami sportowymi oraz instytucjami powiatowymi, którym rozwój młodych ludzi leży na sercu. W  tym celu w całym kompleksie sportowym placówki, odbywają się różnorodne formy aktywności fizycznej.

We wtorki i czwartki od 10.00 do 12.00 w ramach szkolnego klubu sportowego odbywają się zajęcia dla młodzieży ZS w hali sportowej, siłowni oraz na boisku do siatkówki plażowej.

Górowskie stowarzyszenie badmintona „Smecz” prowadzi zajęcia sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych w poniedziałki, środy i piątki od 17.00.

31 sierpnia odbędą się zawody sportowe koszykówki 3x3 „Soul in the hole”.

Obiekt sportowy Zespołu Szkół w Górze hala główna, boisko zewnętrzne „Plażowa Arena” oraz park edukacji ekologicznej są dostępne zgodnie z regulaminem codziennie od poniedziałku do piątku od 9.00 do 20.45 a w soboty i niedziele zgodnie ze zgłoszonymi imprezami i zawodami sportowymi.