27 sierpnia 2021 r. Starosta Górowski Urszula Szmydyńska spotkała się z dyrektorami szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Górowski.

W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Górowski: Magdalena Mielczarek – dyrektor LO w Górze, Ewa Gano – dyrektor ZS w Górze, Justyna Dąbrowska – dyrektor SOSW w Wąsoszu, Bernard Bazylewicz – dyrektor PCDNiPPP w Górze, Krzysztof Mielczarek – dyrektor CKPiU w Górze, Katarzyna Antolak – naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu oraz Joanna Surma-referent Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Górze.

Narada poświęcona była organizacji nowego roku szkolnego 2021/2022 oraz sprawom bieżącym. Podczas spotkania omówiono funkcjonowanie szkół i placówek oświatowych w obowiązującym reżimie i zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji i Nauki, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Podczas spotkania dyskutowano na temat spraw organizacyjnych i zadań zaplanowanych na nowy rok szkolny. Wspólna rozmowa pozwoliła na podsumowanie dotychczasowych działań. Trwająca ponad rok praca w trudnych warunkach spowodowanych pandemią, pozwoliła wypracować metody i zasady, dzięki którym funkcjonowanie placówek przebiega prawidłowo. W trakcie spotkania dyrektorzy podzielili się własnymi spostrzeżeniami oraz planami, których głównym celem jest pełna realizacja powierzonych zadań.

W spotkaniu uczestniczył również referent Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Górze, który poinformował o trwających uzgodnieniach z przewoźnikiem celem zabezpieczenia dowozu uczniów do szkół prowadzonych przez Powiat Górowski. Wszystkie dotychczas funkcjonujące linie od 1  września wznowią swoje kursy.