Akademia Mażoretek Mari Mar w Górze działa od maja 2021 r. Trenerem jest Natalia Skoczylas. Tancerki mimo pandemii, nie poddawały się, ciężko pracując wzięły udział w Mistrzostwach Polski Mażoretek we Wschowie oraz w trzech konkursach w formie online: II Mistrzostwa Polski Mażoretek EMA, II Mistrzostwa Polski Mażoretek WAMT, II Majorettes International Grand Prix 2021, zajmując miejsca na podium w kategoriach solowych, jak również grupowych.

Solistki zdobyły także nominację na Mistrzostwa Europy Mażoretek EMA, które odbędą się w listopadzie w Chorwacji. Obecnie Mażoretki czekają na wyniki Mistrzostw Świata Online: WAMT WORLD CHAMPIONSHIP 2021. Przed tancerkami jeszcze jeden konkurs: Ogólnopolski Festiwal Tańca Mażoretkowego „Wirująca Pałeczka” we Wronkach, który odbędzie się 18 września.

Aktualnie Akademia prowadzi nabór do zespołu na sezon 2021/2022. 25 sierpnia (w środę) na sali gimnastycznej w LO w Górze odbyły się zajęcia otwarte dla przyszłych tancerek. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dziewczynki mogły spróbować swoich sił z batonem (pałeczką) oraz miały okazję potańczyć z pomponami. Zajęcia ruszają od 1 września, a zapisywać dzieci można do 31 sierpnia. Więcej szczegółów dotyczących naboru na stronie Akademii Mażoretek Mari Mar na Facebooku.

Wcześniej pisaliśmy o innej grupie mażoretek z Uczniowskiego Klubu Sportowego Mażoretek Artis w Górze.