Dwudziesta ósma Akcja Sprzątanie Świata – Polska odbyła się pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu po raz kolejny wzięli w niej udział. Wraz  z nauczycielami z dużym zapałem przystąpili do  porządkowania najbliższego otoczenia swojej placówki. Wyposażeni w rękawiczki i worki na śmieci wyruszyli posprzątać ulice wokół szkoły, teren przy boisku „ Orlik”, brzeg rzeki Barycz oraz park przy amfiteatrze.

Podczas trwania akcji nauczyciele objaśniali  uczniom jej cele oraz propagowali ekologiczny styl życia. Tematyka związana z ochroną środowiska nie jest obca uczniom SOSW. Przez cały rok szkolny, podczas realizacji różnych zajęć, dzieci i młodzież naszej placówki poszerzają swoją świadomość ekologiczną.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym,  którzy w tym roku pomogli naszej planecie.

Joanna Krukowska-Zdanowicz

Maria Wielogórska