Po raz jedenasty PCDNiPP-P w Górze zorganizowało 3-dniową jesienną konferencję "Kodowanie i robotyka jako element rozwijania kompetencji cyfrowych". Szkolenie odbyło się w „Schronisku pod Lipami” w Jemielnie.

Konferencję prowadzili: Teresa Frączkiewicz – nauczyciel doradca metodyczny w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia w Górze oraz Cezary Kaczor zastępca dyrektora w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Czerninie.

W czasie  konferencji zaprezentowano wykłady i pokazy: „Plac zabaw do kodowania offline”– Dorota Izdebska – doradca metodyczny w  zakresie edukacji wczesnoszkolnej PODN w Górze oraz Jolanta Wilkosz i Wioleta Leśniak  ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze, „Systemy do wideokonferencji” Marcin Orzeł (AM-Office ) Andrzej Hryszkiewicz (Vidis)  i „Programowanie w każdym wieku - Roboty Vex  - Józef Śliwiński (Vidis); „8 bitowa nostalgia” – Grzegorz Głowiński,  „Codeblocks - zaawansowane modelowanie 3D z Tinkercad” – Adam Biernacki, „Google Workspace - zmiany w usługach i konfiguracji” – Cezary Kaczor, Michał Ratajczyk.
W czasie spotkania bezcenna była wymiana doświadczeń pomiędzy nauczycielami i przedstawicielami firm informatycznych.

W konferencji uczestniczyli nauczyciele informatyki II i III etapu edukacyjnego oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.