Jesienią warto zadbać o swoje zdrowie. Najlepiej robić to w sposób naturalny i do tego smaczny. Dlatego 20 października przedszkolu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu dzieci samodzielnie przygotowały wyśmienitą sałatkę owocową. Miały do dyspozycji sezonowe owoce oraz odpowiednie przybory kuchenne. Higiena i profilaktyka  przede wszystkim!

Tuż przed właściwą pracą dokładne umyto ręce, owoce, przygotowano stanowiska pracy i zabezpieczono fartuszkami  odzież.  Kiedy już wszystko było gotowe, przedszkolaki  przystąpiły do krojenia,  mieszania pysznych i  bogatych w witaminy  owoców.

Najprzyjemniejszym momentem była oczywiście degustacja. W sali przedszkolnej na dłuższą chwilę zapanowała cisza przerywana od czasu do czasu głośnym: Mniam! Sałatka smakowała wyśmienicie, bo w końcu przedszkolaki zrobiły ją same.

Przygotowanie sałatki dało dzieciom nie tylko wiele zabawy, ale i dużo satysfakcji z tego, że mogą samodzielnie zrobić coś pysznego. Utrwaliło też zdrowe  nawyki  żywieniowe.