W PCDNiPP-P w Górze 27.10.2021 r. odbyła się kolejna konferencja metodyczna . Tym razem odbiorcami byli nauczyciele matematyki szkół podstawowych klas 4-8.

Szkolenie odbyło się w formie warsztatów pn. „Kilka sposobów na ciekawe lekcje matematyki w szkole podstawowej”. Przeprowadził je Bernard Bazylewicz - jako nauczyciel-konsultant matematyki w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Górze.

W czasie konferencji nauczyciele zapoznali się z ciekawymi i nowoczesnym sposobami uatrakcyjnienia lekcji matematyki. Prowadzący pokazał jak można wykorzystać naturalną chęć do nauki uczniów na tak trudnym przedmiocie jakim jest matematyka.

Nauczycieli wykonali dwa ćwiczenia symulujące pracę uczniów w czasie lekcji. Jedno dotyczyło kodowania wyników działań arytmetycznych na przygotowanych fragmentach kodów QR, które następnie odczytali za pomocą smartfonów. Drugie ćwiczenie polegało na przeprowadzaniu gry imitującej zakupy akcji na giełdzie papierów wartościowych demonstrujące jak można w łatwy sposób  nauczyć trudnych dla uczniów dwustopniowych obliczeń procentowych. Nauczyciele korzystali z przygotowanych materiałów przez prowadzącego.

W czasie podsumowania konferencji uczestnicy otrzymali  krótką informację nt. egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2021/2022, prowadzący przedstawił także nowości wydawnicze z zakresu nauczania matematyki oraz przekazał nauczycielom w formie elektronicznej przykładowe zadania z rozwiązaniami do pracy z uczniami w klasach 4-8, w tym zadania przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty.

Warto podkreślić, że nauczyciele sygnalizowali, że byli znużeni pracą zdalną w poprzednim roku szkolnym dlatego bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach organizowanych stacjonarnie. Na zakończenie wszyscy życzyli sobie wzajemnie powrotu do normalności.