Z radością informujemy, że Przedszkole Specjalne w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. J. Korczaka w  roku szkolnym  2021-2022 otrzymało dotację w kwocie 1200 zł na zakup nowości wydawniczych- książek niebędących podręcznikami i książkami naukowymi- w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021- 2025”  – Priorytet 3.1.

We wrześniu złożono wniosek  na zakup nowości do placówek wychowania przedszkolnego. 8 października na stronie kuratorium we Wrocławiu został ogłoszony wykaz placówek i szkół zakwalifikowanych do otrzymania wsparcia. Przedszkole Specjalne  znalazło się w gronie 251 placówek województwa dolnośląskiego, które otrzymały wsparcie.

W ramach programu zostaną zakupione: książki z dużą czcionką, książki obrazkowe, audiobooki, bajki pomagajki, książeczki terapeutyczne i książki sensoryczne. Dodatkowo w ramach promocji czytelnictwa zakupiony zostanie teatrzyk Kamishibai (skrzynka butai i bajki).