Jesienią przyroda wokół nas mieni się barwami. Jedna z grup przedszkolnych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu postanowiła również pobawić się kolorami i zobaczyć, co z tego wyniknie.

Dobrym pomysłem okazało się przeprowadzenie prostych eksperymentów. Wykorzystano w nich ogólnodostępne produkty spożywcze, które każdy z nas ma w domu – kolorowe drażetki, sól, barwniki spożywcze, mleko oraz wodę. Dzieci stworzyły tęczę z cukierków, barwną mozaikę z kropli barwników zatopionych w mleku, barwiły też sól.

Przedszkolaki świetnie bawiły się, wykonując kolejne czynności i odkrywając różne zjawiska chemiczne. Z zaciekawieniem obserwowały zachodzące reakcje. Zabawa w eksperymentowanie doskonaliła nie tylko precyzję ich ruchów, pozwoliła również zdobyć nowe doświadczenia, dostarczyła ciekawych przeżyć i radości związanych z odkrywaniem właściwości rzeczy i zjawisk.

Wychowankowie przedszkola bawili się pod czujnym okiem Anety Balcerzak.