W PCDNiPP-P w Górze 5.11.2021 r. odbyła się jesienna konferencja szkoleniowa pn.  „Dyrektor (wicedyrektor) przedszkola, szkoły i placówki wobec zmian prawa oświatowego w roku szkolnym 2021/2022”

W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy następujących szkół i placówek powiatu górowskiego - Dorota Adamska z ZSPiP w Czerninie, Justyna Dąbrowska z SOSW w Wąsoszu, Małgorzata Denys z PSP w Czarnoborsku, Piotr First z ZSPiP w Ślubowie, Ewa Gano z ZSz w Górze, Dorota Szostek z ZSPiP w Sicinach, Grzegorz Łagoda ze SP w Jemielnie, Magdalena Mielczarek z LO w Górze, Halina Mielnik z ZSz-PzOI w Glince, Joanna Morawska z PSP w Płoskach, Angelika Nastyn z Przedszkola w Wąsoszu, Aleksandra Pacholska z Przedszkola nr 1 w Górze, Leszek Stecki z ZSPiP w Witoszycach, Helena Szczepańska z Przedszkola nr 3 w Górze. Obecni byli także nauczyciele-konsultanci Grażyna Onichimowska i Ewa Walczak.

Konferencję prowadził dyrektor Bernard Bazylewicz. W swoim wystąpieniu odniósł się m.in. do organizacji wspomagania szkół i placówek w roku szkolnym 2021/2022 prowadzonego przez PCDNiPP-P w Górze.

Następnie odbyło się 4 godzinne szkolenie prowadzone przez wykładowcę Leszka Zaleśnego – firma edukacyjna „Mentor” z Leszna.

Spotkanie zakończyła dyskusja na temat wielu zmian w oświacie. Poruszono także tematykę projektów nowych aktów prawnych, które mogą wejść w życie w najbliższym czasie.

Dyrektorzy podkreślali także w czasie dyskusji negatywny wpływ pandemii na rozwój dzieci uczniów.