W Zespole Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze został przeprowadzony konkurs organizowany przez Wojewodę Dolnośląskiego dotyczący akcji promocyjnej na temat szczepień przeciwko COVID-19. W szkole odbywał się pod hasłem „NIE BAW SIĘ ŻYCIEM INNYCH”.

Uczniowie Zespołu Szkół w Górze mogli zaprezentować temat za pomocą różnych środków wyrazu. Zaprezentowano plakaty promujące szczepienie.

Celem konkursu jest uświadomienie młodzieży, jak ważne są szczepienia we wszystkich grupach wiekowych zwłaszcza w przedziale 14-19 lat, wyposażenie uczniów w rzetelną wiedzę dotyczącą faktów oraz statystyk, a nie mitów i teorii spiskowych krążących w Internecie na temat szczepień.

Bardzo ważną kwestią jest podniesienie świadomości młodzieży, że decyzja, jaką podejmą wpłynie nie tylko na nich samych, ale na osoby z ich najbliższego otoczenia. Stąd tytuł hasła, które ma propagować odpowiedzialność nie tylko za swoje życie, ale liczyć się z życiem rodziców, rodzeństwa, dziadków, kolegów, koleżanek, nauczycieli oraz nieznanego pana czy pani w sklepie.

Zależy nam, aby dotrzeć do sedna sprawy i spowodować, aby uczniowie przestali patrzeć na problem niskiej frekwencji szczepień w polskich szkołach jednowymiarowo oraz przez pryzmat własnego ja.

Pamiętajmy, że nie jesteśmy na świecie sami jest nas prawie 8 mld, bądźmy społecznie odpowiedzialni. Przeświadczenie, że „nic mi nie grozi” jest pozorne i nie jest niczym innym, jak zaczarowywaniem rzeczywistości.

Pomyśl i nie baw się życiem innych.

Na stronie szkoły zostały udostępnione dla wszystkich uczniów jak i rodziców artykuły promujące szczepienie, które informują, dlaczego warto się szczepić i chronić innych.

Nie ryzykuj! Zaszczep się na Covid-19!

Źródło: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

zszgoras.pol.pl/nie-ryzykuj-zaszczep-sie-na-covid-19/