Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu, wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Życzliwości. Hasłem tegorocznej edycji są  słowa  „Uśmiech, podaj dalej”.

Mając na uwadze dbałość o kształtowanie prawidłowych relacji międzyludzkich, wspólnie z uczniami wykonano plakat promujący wrażliwość, otwartość na drugiego człowieka, który został zaprezentowany w holu szkolnym. W tym celu każda klasa, grupa wychowawcza i grupa przedszkolna otrzymały zadanie opracować Kodeks  Życzliwości odwołujący się do praw dziecka.

Ponadto zostały ogłoszone  dwa konkursy. Pierwszy na  „ŻYCZLIWKA”  klasy, grupy wychowawczej i grupy przedszkolnej oraz konkurs plastyczny pod hasłem „Uśmiech, podaj dalej”. Wyniki powyższych konkursów zostaną ogłoszone  podczas apelu podsumowującego I semestr nauki, a wyróżnione osoby zaprezentują opracowane w formie grupowej Kodeksy Życzliwości  i awansują tym samym do Szkolnego Patrolu Życzliwości.

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przesyłamy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. A zatem do dzieła!

„Więc nieśmy innym swą życzliwość z uśmiechem, czynem oraz gestem, by każdy mógł o sobie mówić, ja też życzliwy dla Was jestem”.

Przesłanie akcji, w której uczestniczyliśmy jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta! Bo życzliwość jest pięknym strojem galowym, skrojonym na miarę każdego człowieka i  pasującym doskonale do codziennego życia.

Lidia Jędryczka