30 listopada 2021 r. w sali narad Starostwa Powiatowego w Górze odbyła się XXXII sesja Rady Powiatu Górowskiego

W sesji uczestniczyło 13 radnych. Po wysłuchaniu sprawozdania Zarządu Powiatu za okres międzysesyjny radni przystąpili do prac nad projektami uchwał. Przyjęte zostały uchwały w sprawie zmiany WPF Powiatu Górowskiego na lata  2021-2038 oraz zmiany budżetu  Powiatu Górowskiego na 2021. Następny punkt obrad dotyczył przyjęcia uchwały w sprawie przyjęcia Programu współpracy powiatu Górowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. Program przyjęty przez radnych obowiązywał będzie w 2022 roku. Określa on zasady współpracy z organizacjami. Warto przypomnieć, że głównym wkładem w pomoc organizacjom jakie ponosi Powiat Górowski jest bezpłatne użyczenie Pałacyku przy ul. Podwale w Górze. Następnie radni wyrazili zgodę na przedłużenie dzierżawy z dotychczasowym dzierżawcą działki przy ul. Armii Polskiej w Górze, przyjęli uchwałę w sprawie skargi oraz zatwierdzili plan pracy Komisji Rewizyjnej na rok 2022. W trakcie sesji po wcześniej zadanych pytaniach przez radnych głos zabrała również Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz, która przekazała obszerną informację na jakim etapie znajdują się prace dotyczące obwodnicy Góry, modernizacji dróg wojewódzkich a także tzw. drugostronnego zasilania energetycznego.

Przebieg sesji dostępny jest do obejrzenia w zakładce dotyczącej transmisji z sesji.