1 grudnia br. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Górze odbyło się spotkanie z przedstawicielami samorządów, mające na celu zaplanowanie wspólnych działań w zakresie aktywizacji osób bezrobotnych w 2022 roku.

Na zaproszenie Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Barbary Murlik w spotkaniu uczestniczyli: Starosta Górowski Urszula Szmydyńska, Wicestarosta Górowski pełniący jednocześnie funkcję Przewodniczącego Powiatowej Rady Rynku Pracy Andrzej Rogala, Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Burmistrz Wąsosza Paweł Niedźwiedź, Sekretarz Gminy Wąsosz Marcin Koziński, Sekretarz Gminy Niechlów Danuta Nuckowska–Ciulak, Sekretarz Gminy Jemielno Wojciech Kuryłło.

Na spotkaniu omówiono sytuację na lokalnym rynku pracy, wspólne działania na rzecz aktywizacji osób bezrobotnych zrealizowane w 2021 roku oraz plany w zakresie tej współpracy na 2022 rok ze szczególnym uwzględnieniem realizacji robót publicznych, prac społecznie użytecznych oraz programu „Za życiem".

Ponadto poinformowano o możliwości wspierania szkolenia pracowników ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego i priorytetach ich wydatkowania w 2022 roku.