27 listopada 2021 r. w Powiatowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze odbyła się druga część warsztatów malowania na jedwabiu pt. „Świat natury” dla zainteresowanych nauczycieli szkół powiatu górowskiego oraz plastycznie uzdolnionej młodzieży.

Na pierwszych zajęciach uczestnicy poznali historię i techniki malowania na jedwabiu oraz zapoznali się z potrzebnymi materiałami (pędzle, farby, ramy, konturówki, gutty, rodzaje jedwabiu). Dowiedzieli się również, w jaki sposób zastępować niektóre materiały, w jaki sposób osiągnąć efekty specjalne oraz  jak utrwalić efekt końcowy.

Podczas drugiej części wszyscy mieli możliwość przećwiczenia naciągania jedwabiu na ramy oraz wykonania od podstaw swojego pierwszego obrazu, który w każdym przypadku stał się powodem do dumy i satysfakcji.

Uczestniczkom udało się im uzyskać znakomite efekty. Powstały piękne prace w żywych wibracjach w różnorodnych tonacjach od intensywnej wściekłej zieleni przez wodne błękity po delikatne róże, aż po energetyczne czerwienie. Cały proces malowania wyzwalał lawinę kreatywnych pomysłów, a uczestniczki warsztatów czerpały radość widząc dość szybko efekty swoich poczynań.
Efektem zajęć były własnoręcznie namalowane chusty, szale oraz obrazy, które odpowiednio oprawione mogą stać się nietuzinkowym prezentem dla najbliższych.