Górowscy harcerze odwiedzili dziś Starostę Górowskiego Urszulę Szmydyńską przynosząc Betlejemskie Światełko Pokoju, które w ubiegły weekend przybyło do Polski ze Słowacji.

Hasłem tegorocznej edycji BŚP jest „Światło Nadziei”. W czasach pandemii, podczas kolejnego Betlejemskiego Zlotu online jest ona potrzeba nie tylko harcerkom i harcerzom. Betlejemski Ogień ma rozświetlić serca każdego, kto zechce je przyjąć i dać wiarę w nadejście lepszego jutra i siłę do zmieniania świata. W dobie panującego niepokoju ma ono stać się iskrą, która zatli się w sercu każdego z nas i pomoże mu stawić czoła wyzwaniom.

- Dziękuję za ten piękny gest i wspaniały symbol pokoju oraz nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Proszę przekazać moje najserdeczniejsze życzenia wszystkim druhnom i druhom oraz mieszkańcom powiatu górowskiego – powiedziała do przybyłych harcerzy Starosta Górowski Urszula Szmydyńska.