Ekonomiści z Zespołu Szkół w Górze wzięli udział w etapie szkolnym I edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „FINANSOMANIA”, organizowanej przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Adresatami Olimpiady są uczniowie szkół ponadpodstawowych, w których program nauczania kończy się egzaminem maturalnym.

Ekonomiści klasy czwartej (Dąbkowska Karolina, Jarząb Klaudia, Lubas Filip, Piotrowska Julia, Siecla Wiktoria) Zespołu Szkół w Górze bardzo chętnie przystąpili do nowego wyzwania, który przebiegał drogą on line za pomocą platformy Moodle i MS Teams.

Celem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „Finansomania” jest zwiększenie świadomości finansowej młodzieży oraz pobudzenie i rozwijanie ich zainteresowań dotyczących zagadnień finansowych.

Program Olimpiady dotyczył tematyki zarządzania finansami, w tym takich zagadnień jak: finanse osobiste, finanse przedsiębiorstw, finanse publiczne, finanse międzynarodowe, bankowość, ubezpieczenia, rynek finansowy, w tym giełda, pośrednictwo i doradztwo finansowe, nadzór finansowy, bezpieczeństwo finansowe, rachunkowość finansowa, technologie finansowe.

Opiekunem uczniów była Karolina Sidorowicz, nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.