14 grudnia br. prowadzone były ostatnie zajęcia w tym roku przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Górze w klasie o profilu policyjnym w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Górze.

Podczas zajęć, technik kryminalistyki sierż. szt. Piotr Swaczyna, który po zakończonej służbie i w czasie wolnym od służby jest również ratownikiem medycznym, przeprowadził zajęcia z uczniami. Pierwszym tematem było przypomnienie technik dotyczących opatrywania ran. Funkcjonariusz omówił wszystkie rodzaje uszkodzeń ciała oraz sposoby opatrywania ran. Następnie przystąpiono do czynności praktycznych, gdzie uczniowie klasy o profilu policyjnym ćwiczyli techniki zakładania opatrunków i unieruchomienia złamań. Kolejne zajęcia przeznaczone były na zaznajomienie się z pracą technika kryminalistyki. Młodzież zapoznała się z zawartością walizek kryminalistycznych, następnie omówione zostały poszczególne przedmioty i rzeczy wykorzystywane na co dzień podczas zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Na koniec każdy z uczniów uczył się jak pobierać odciski linii papilarnych oraz w jaki sposób należy je zabezpieczyć. Policjanci podczas spotkań z młodzieżą starają się urozmaicić lekcje tak aby młodzież była zaangażowana i zainteresowana.
Niestety okres pandemii może zmusić do nauki zdalnej jednakże i w tym przypadku policjanci gotowi są do prowadzenia zajęć.

Wszystkim uczniom uczęszczającym do klasy o profilu policyjnym, życzymy Wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku oraz aby kolejne spotkania przyniosły wam tak dużo emocji jak do tej pory- z życzeniami dołączają się policjanci górowskiej Komendy Powiatowej Policji w Górze

Źródło: https://gora.policja.gov.pl/dgr/aktualnosci/bieza/55409,Ostatnie-stacjonarne-spotkanie-w-roku-2021.html