29 grudnia 2021 r. w sali narad Starostwa Powiatowego w Górze odbyła się XXXIII sesja Rady Powiatu Górowskiego

W sesji uczestniczyło 13 radnych. Po wysłuchaniu sprawozdania Zarządu Powiatu za okres międzysesyjny radni przystąpili do prac nad projektami uchwał. Przyjęte zostały uchwały w sprawie zmiany WPF Powiatu Górowskiego na lata  2021-2038 oraz zmiany budżetu  Powiatu Górowskiego na 2021. Następny punkt obrad dotyczył  delegowania radnych do Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Do prac w Komisji wybrani zostali Pani Grażyna Owczarek oraz Pan Ryszard Pietrowiak.  Następnie ustalono plan pracy Rady Powiatu Górowskiego a także komisji stałych na rok 2022.

Kolejnym punktem było przyjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji. Petycję Pani Anny Ratajczak, Pani Beaty Kornatka oraz Pani Agnieszki Kordek – Chmielewskiej uznano za bezzasadną. W ramach dalszych punktów obrad przyjęto uchwałę w sprawie zasad gospodarowania mieniem Powiatu Górowskiego, w sprawie ustalenia wysokości opłat za usuwanie z drogi pojazdu i jego przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w razie odstąpienia od usunięcia pojazdu obowiązujących w 2022 r. oraz w sprawie zmiany uchwały nr XXIV/179/2021 Rady Powiatu Górowskiego z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie określenia zadań, na które przeznaczone zostaną środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2021 r.

Ostatni punkt sesji dotyczył przyjęcia uchwały w sprawie budżetu na 2022 r. Po odczytaniu pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, budżet został przyjęty 10 głosami za przy 3 głosach przeciwnych. Ze szczegółami uchwał i głosowaniem można zapoznać się na stronie BIP Powiatu Górowskiego a przebieg sesji dostępny jest do obejrzenia w zakładce dotyczącej transmisji z sesji.