W dniu 19 stycznia 2021r  odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne Koła Związku Niewidomych w Górze zorganizowane przez Zarząd  Koła na czele z Prezes Marią Tylicką..  Na uroczystość przybyli członkowie Koła. Starostę Górowskiego Urszulę Szmydyńską reprezentowała Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Katarzyna  Antolak.

Spotkanie rozpoczęło się pięknym występem wokalistek z Domu Kultury  w Górze podczas którego obecni na spotkaniu z wielkim zachwytem  wysłuchali pięknych utworów  w wykonaniu Natalii Maczuga, Hani Olejniczak i Hani Góreckiej.

Uroczystość  prowadziła Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Górze  Bożena Merta witając wszystkich przybyłych na spotkanie i  nawiązała do wielowiekowej tradycji, zwyczajów i obyczajów Bożonarodzeniowych w tym zwyczaju ubierania choinek, dekoracji świątecznych, wieczerzy wigilijnej, dzielenia się opłatkiem, kolędowania, a przede wszystkim Narodzenia Jezusa ukazanego w Nowym Testamencie według ewangelii  św Łukasza..

Prezes Koła Maria Tylicka  złożyła  wszystkim serdeczne życzenia Noworoczne i przekazała gorące podziękowania dla Starosty  Górowskiego Urszuli Szmydyńskiej za pomoc i podjęte działania  w związku z pozyskaniem  nowej  siedziby biura Koła Niewidomych oraz dla Burmistrz Góry  Ireny Krzyszkiewicz  za okazywane wsparcie na rzecz społeczności Koła Niewidomych, a także dla  Domu Kultury w Górze oraz PCPR  w Górze za pomoc w organizacji uroczystości.. Członkowie Koła z wielkim zachwytem obejrzeli również prezentację multimedialną przygotowaną przez Przewodniczącą Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych Iwonę Stankiewicz  ukazującą wieloletnie działania Koła Niewidomych oraz wsparcie władz lokalnych.

W imieniu Starosty Górowskiego Urszuli Szmydyńskiej życzenia Noworoczne na ręce Prezes Koła   złożyła Naczelnik Katarzyna Antolak.

Na zakończenie Prezes Koła Maria Tylicka uhonorowała  nowych  członków Koła wręczając legitymacje, a następnie  zaprosiła wszystkich na uroczysty poczęstunek, który rozpoczął się wspólną modlitwą i opłatkiem. Uroczystość to kolejne działanie Koła Niewidomych wzbogacające  wieloletnią tradycję obchodów Świąt  Bożego Narodzenia.