Minister Zdrowia Adam Niedzielski obwieścił zmiany, jakie będą wprowadzane w związku z poprawą sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

- Od 11 lutego zostaje zlikwidowana kwarantanna “z kontaktu” (po kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem) oraz tzw. kwarantanna przyjazdowa dla osób przybywających z państw strefy Schengen.

- Od 15 lutego będzie obowiązywała 7-dniowa izolacja domowa osób z COVID-19, a kwarantanna będzie obowiązywała współdomowników wyłącznie w trakcie trwania izolacji osoby zakażonej.

- 21 lutego wszyscy uczniowie wracają do szkół - koniec nauczania zdalnego również w klasach 5-8 i szkołach średnich.

- W ciągu najbliższego tygodnia zwolnionych ma być ok. 5 tys. łóżek zarezerwowanych dla pacjentów covidowych.