8 lutego 2022 r. odbyły  się w PCDNiPP-P w Górze warsztaty decoupage. Jest to sztuka dekoracyjna polegająca na wycinaniu elementów z papieru, tworzeniu kompozycji i naklejaniu ich na różne przedmioty tak, aby przedmiot wyglądał na pomalowany. Możemy tą techniką ozdobić praktycznie każdą powierzchnię, bo papierowe wzory umieszcza się na: butelkach, pudełkach, ścianach, świecach, doniczkach, talerzach, meblach, wazonach, a nawet na ubraniach. To technika, która bardzo spodobała się uczestnikom warsztatów przygotowanych i przeprowadzonych przez konsultantkę edukacji artystycznej Grażynę Onichimowską. Jej rady, wskazówki i wszystkie podpowiedzi niejednokrotnie ratowały ostateczny efekt pracy.

Podczas zdobienia widoczne było ogromne zaangażowanie uczestników, którzy wykazali się oryginalnością i pomysłowością. Dzieci były szczęśliwe, że mogły w nowo poznany sposób ozdobić drewniane pudełko, lub szklane naczynie, które teraz wygląda jak ręcznie malowane.

Dzięki tej technice można także  we własnym zakresie odnowić stary nieciekawy przedmiot, który już się opatrzył i znudził lub stworzyć coś zupełnie nowego i niepowtarzalnego.

Zajęcia z decoupage świetnie wpłynęły na rozwój zdolności manualnych, plastycznych i kompozycyjnych, a  także pozwoliły na relaks, integrację i spędzenie czasu w kreatywny sposób.