14 lutego 2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy podsumowującej XXIII Konkurs Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym „Armia Krajowa siłą zbrojną Polskiego Państwa Podziemnego” organizowany przez PCDNiPP-P w Górze.

Na wystawie zgromadzono prace laureatów. Informację o laureatach przedstawialiśmy już wcześniej.

Otwarcie nastąpiło w Zespole: Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Niechlowie  z okazji 80. rocznicy powstania Armii Krajowej. Ze względu na pandemię w uroczystości uczestniczyli tylko przedstawiciele samorządu niechlowskiego - p.o. Wójt Gminy Niechlów Michał Frąckowiak, Skarbnik Gminy Niechlów Agnieszka Przybylska, dyrektor PCDNiPP-P w Górze Bernard Bazylewicz, dyrektor Bronisław Pospiech oraz nauczyciele i uczniowie klas I-IV.

Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej odbyła się część artystyczna, a następnie można było oglądać wystawę prac pokonkursowych. Wystawa będzie czynna do pierwszego tygodnia marca – zapraszamy do oglądania. Szkoła w Niechlowie podejmuje współpracę z PCDNiPP-P w Górze w organizacji wystawy pokonkursowej już od 22 lat.