Powiat Górowski znalazł się na liście zadań objętych dofinansowaniem ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na realizację przedsięwzięcia pn. Przebudowa – modernizacja drogi powiatowej nr 1081 D w m. Osetno przyznane zostało dofinansowanie w kwocie  820 500, 00 zł, tj 50 % wnioskowanej kwoty. W ramach zadania przewiduje się poszerzenie do 5,50 m odcinka ok. 990 m drogi w Osetnie, wykonanie nowej nawierzchni jezdni i chodnika z kostki betonowej szarej gr. 6 cm, zjazdów do posesji z kostki betonowej czerwonej gr. 8 cm, odmulenie istniejących przepustów.

Za wsparcie w pozyskaniu środków na realizację inwestycji dziękuję Wojewodzie Dolnośląskiemu Panu Jarosławowi Obremskiemu oraz Panu Posłowi na Sejm RP  Przemysławowi Czarneckiemu. Podziękowania kieruję również do Burmistrz Góry – Pani Ireny Krzyszkiewicz.