Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Górowskiego,

Serdecznie dziękuję za dotychczasową pomoc materialną, gesty wsparcia i otuchy, jakie okazują Mieszkańcy Powiatu Górowskiego naszym Ukraińskim Przyjaciołom, którzy bohatersko walczą z rosyjskim okupantem. Ilość przekazywanych darów, które dowozicie Państwo do wyznaczonych punktów na terenie naszego powiatu jest naprawdę imponująca. Jesteście wspaniali.

Pomoc, którą świadczymy na rzecz naszych Ukraińskich Przyjaciół musi być optymalnie skoordynowana i zgodna z aktualnymi potrzebami. Obecnie prosimy o dostarczanie wyłącznie nowej odzieży i butów. Bardzo potrzebne są także: środki higieny (mydła, szampony, żele, pampersy), wszelkiego rodzaju artykuły spożywcze gotowe do spożycia z długim terminem trwałości (konserwy, ryż, makarony, dania instant i inne), koce, ręczniki (nowe), karimaty, śpiwory, baterie, latarki, telefony, ładowarki i powerbanki oraz artykuły opatrunkowe.

Dary można dostarczać do punktu zlokalizowanego w hali sportowej Arkadia w Górze w każdy dzień w godzinach od 16:00 do 20:00. Zbiórka prowadzona jest także w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Poznańskiej 23 w Górze w godzinach pracy placówki.

W Wąsoszu zbiórka prowadzona jest w Zespole Placówek Kultury, ul. Zacisze 10D od 28 lutego do 2 marca w godzinach od 7:00 do 18:00. W Niechlowie dary można dostarczać do Gminnego Ośrodka Kultury w godzinach od 8:00 do 19:00 oraz do szkół w Niechlowie i Sicinach w godzinach ich pracy. W Gminie Jemielno zbiórka prowadzona jest przez strażaków OSP w: remiza OSP w Psarach (2 marca w godzinach od 17;00 do 19:00, 5 marca w godz. 16:00-17:30 i 6 marca w godz. 14:00-18:00), w remizie OSP Luboszyce (4 marca w godz. 17:00-19:00 i 5 marca w godz. 16:00-18:00), w remizie OSP Lubów (1, 3 i 5 marca w godz. 8:00-18:00) oraz w Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury w Jemielnie (od 28 lutego do 4 marca, w wtorek i czwartek od godz. 7:00-16:00, a w poniedziałek, środę i piątek od godz. 7:00 do 18:00).

Serdecznie dziękuję wszystkim organizatorom zbiórek, wolontariuszom oraz darczyńcom za Państwa wielkie serce i solidarność, jaką okazujecie z Narodem Ukraińskim.

Starosta Górowski Urszula Szmydyńska

Więcej informacji, jak pomagać naszym Ukraińskim Przyjaciołom znajdziesz tutaj: